Jste zde

Domů » Léto

Turistika

Dovolená na Kronplatzu

Údolí Gsieser Tal v oblasti Kronplatzu

Uprostřed nádherného světa italských Dolomitů se nachází prázdninový region Kronplatz (Plan de Corones).

Patří k němu obce Brunico, St. Vigil Enneberg, Olang, San Lorenzo di Sebato (St. Lorenzen), Chienes (Kiens), Falzes, Anterselva.

Welsberg, 2. část

Zimní Dolomity a Alta Pusteria
Autor: mauro gambini

Ti, kteří dávají přednost přírodě místo kultury, najdou v Tesidu ideální výchozí bod.

Bezpočet pěších a turistických stezek odtud vede do luk a lesů s nádherným panoramatem Dolomit.

Trasa k Taistner Almu patří v létě i v zimě k jakési "povinnosti" každého turisty.

V rozlehlém a slunném údolí Gsiesertal je vybudován bezpočet turistických tras s rozmanitými podmínkami, uvidíte tu mnoho obhospodařovaných vysokohorských pastvin - almů, selské muzeum i jednu sýrárnu.

Letní putování po vrcholcích

Cesta po hřebenech 11 vrcholků

Termín: 29. srpna 2015

Místo: Rasun di Sopra

Sraz: 3:30 hodin - omezený počet účastníků (minimální věk pro účast je 16 let, mladší účastníci musí být v doprovodu dospělé osoby)

Jedná se u turistickou túru v oblasti Kronplatz po vrcholcích mezi údolími Anterselva a Valle di Casies, která jsou bohatá na přírodní krásy. Jezero Lago di Anterselva, národní park Vedrette di Riese i mocné vrcholky třítisícovek patří k nejoblíbenějším výletním cílům.

Výlet do přírodního parku

Kronplatz a přírodní park Fanes-Sennes-Prags
Autor: stijn

Přírodní park Fanes-Senes-Prags (někdy označován také Senes, italsky Parco naturale Fanes-Senes-Braies) se nachází v pohořích Dolomiti di Braies a Gruppo di Fanis, v italském Jižním Tyrolsku. Byl zřízen roku 1980, zahrnuje plochu přibližně 25.680 hektarů a rozkládá se v oblastech obcí Abtei, Prags, Toblach, Wengen, Enneberg a Olang.

3-denní výlet do parku Fanes-Sennes-Prags

První den:

Turistika a nordic walking, 2. část

Kronplatz s průsmykem Würzjoch
Autor: KlausNahr

Pár turistických tipů kolem Kronplatzu

Okruh Peitlerkofelrunde – St. Martin in Thurn

Popis trasy: Z parkoviště u Würzjochu se vydáte přes oblast luk Kompatschwiesen k západní straně Peitlerkofelu a pak budete stoupat na Peitlerscharte (2.363 m.n.m.). Po krátkém, ale prudkém klesání se vám již půjde pohodlněji přes Peitlerwiesen směrem na Gömajoch (2.106 m.n.m.). Dále půjdete přes lesy a louky na severní stranu Peitlerkofelu a pak zpět do výchozího bodu.

Turistika a nordic walking, 1.část

Jedno z městeček v Pustertalu

Pěší turistika

Aktivní dovolená v horách Pustertalu, to je přímo symfonie luk, lesů a mírných kopců a za tím pak fortissimo a svěží zvuk fanfár hřebenů pohoří Dolomity na jedné straně a Zillertalských Alp na straně druhé. Tak by se dal nejspíše poněkud básnicky a hudebně popsat Pustertal těm, kdo ho dosud ještě nepoznali.

Stránky

Kronplatz na Facebooku